Wystarczy dodać łyżkę do purée. Twoi goście nigdy nie zapomną tego smaku
Delikatne, kremowe purée z delikatną puszystością oraz właściwością topienia się w ustach stanowi wyśmienity komponent do obiadowych przysmaków. Wzbogać jednak jego bukiet smakowy dodając jedną komponent, a zamienisz zwykłe purée w prawdziwą gwiazdę stołu. Gorąco zachęcam do wypróbowania tej metody.
Puszysta masa z ziemniaków stanowi znakomite uzupełnienie do rozlicznych dań serwowanych na obiad. Jako sposób na ożywienie jej smaku, proponuje dodać łyżkę startego sera parmezan. Ten składnik przyda purée niezwykłej wyrazistości, co z kolei spowoduje, że wasi goście z pewnością poproszą o dokładkę. Jeszcze większych wrażeń dostarczy dodatek pieczonego czosnku – po prostu nie będziecie mogli się oprzeć.
Kontynuacja artykułu poniżej materiału wideo
Co dodać do purée ziemniaczanego?
Ziemniaczane purée z dodatkiem parmezanu to pomysł, który zaskoczy waszych gości. Przygotowanie nie należy do skomplikowanych. Wystarczy do gotowanych ziemniaków dodać nieco mleka (niektórzy preferują śmietanę) oraz masło, po czym ubić je na lekką i puchową konsystencję. Jeśli pragniecie uzyskać jeszcze bardziej gładką teksturę, sięgnijcie po blender.
Następnie wmasuj w ziemniaki odpowiednią ilość startego parmezanu. Ilość sera zależy od indywidualnych preferencji, jednakże sugerujemy dodanie jednej pełnej łyżki sera na każde pół kilograma ziemniaków. Parmezan sprawi, że masa ziemniaczana zyska aksamitną konsystencję, intensywny gust oraz charakterystyczny aromat. Do tej wersji purée można także dodać upieczony czosnek, który piecze się w całości, optymalnie zawinięty w folię aluminiową, a po upieczeniu wyciska jego miękki miąższ. Nie zapominaj także o świeżych zielonych ziołach, takich jak koperek, pietruszka czy szczypiorek.
Do czego podać purée z ziemniaków?
Purée z parmezanem wspaniale współgra z pełnymi smaku sosami do pieczeni czy sosami grzybowymi, różnymi rodzajami mięs, a także z grillowanymi warzywami lub sałatkami. W połączeniu z cebulką to także doskonała propozycja do barszczu czerwonego. Następnego dnia taka mieszanka, podsmażona z cebulką, będzie smakowała również doskonale. Można ją wykorzystać jako dodatek do różnorodnych kopytek, gnocchi czy kotletów, a także do warzywnych pasztetów. Ziemniaczane purée z parmezanem okaże się znakomitym dodatkiem również do farszów, idealnych na pierogi.