Przed snem masuj w jednym miejscu. Nawet nie zauważysz, kiedy "odpłyniesz"

    Obecnie rzadko kto ma luksus przespania wymarzonych ośmiu godzin przez dobę. Zazwyczaj znajduje się coś ważniejszego do wykonania, a relaks staje się czymś, co mało kto jest w stanie sobie pozwolić. Nietypowe jest, że im mniej śpimy, tym trudniej jest nam zapaść w sen. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się wyjątkowa technika pozwala na szybkie zasypianie w zaledwie dwie minuty.

    Kobieta śpi na kanapie
    Kobieta śpi na kanapie
    Źródło zdjęć: © Getty Images | Olga Rolenko

    08.03.2024 09:33

    Zalogowani mogą więcej

    Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

    Statystyki wskazują, że to panie częściej zmaga się z problemem zasypiania, ale w ostatnich latach liczba panów borykających się z bezsennymi nocami również rośnie. Opisana metoda okaże się efektywna wyłącznie, gdy odpowiednio przygotujemy nasz organizm i psychikę. Położenie głowy na poduszce nie jest wystarczające.

    Higiena snu. Jak przygotować ciało i umysł do odpoczynku?

    Jeszcze przed nocnym odpoczynkiem dobrze jest zatroszczyć się o kilka rzeczy, które pomogą się uspokoić i dać sygnał ciału, że nadszedł czas na sen. Rozpocznij od przygotowania sypialni i wietrzenia pomieszczenia. Twoje ciało będzie lepiej tolerować chłód niż duszność. Dalej, pamiętaj o lekki posiłek na kolację. Pełny żołądek ciężko strawnych potraw będzie działał przez całą noc, co z pewnością odczujesz. To samo dotyczy słodkości, które podwyższają poziom cukru w krwi, sprawiając, że czujemy się bardziej pobudzeni i pełni energii.

    Zanim zamierzasz się położyć, na godzinę zrezygnuj z oglądania telewizji oraz przeglądania sieci na telefonie, by ograniczyć narażenie na światło niebieskie, które jest jednym z głównych czynników prowadzących do bezsenności. W tym okresie zalecane jest wzięcie kąpieli, wypicie herbaty z ziół oraz czytanie książki. Te działania umożliwią spokojniejszy stan umysłu i uporządkowanie myśli. W tym czasie musisz odciąć się od nadchodzących deadlinów w pracy, zagadnień projektowych na uczelni oraz wszelkich codziennych zmartwień.

    Artykuł kontynuowany jest po materiale wideo

    Sposoby na szybkie zaśnięcie. Masuj ten punkt

    Akupresura jawi się jako cudowne rozwiązanie ułatwiające zasypianie! Wszystko sprowadza się do masowania określonego miejsca na ciele, co sprzyja uwalnianiu melatoniny do krwiobiegu. Złap się za nadgarstek i pooglądaj jego wnętrze. Pod kciukiem, gdzie normalnie sprawdza się puls. Tam właśnie odnajdziesz ukryty punkt, którego stymulacja wywołuje pobudzenie hormonów do produkcji melatoniny. Po kilku minutach masowania zaznasz relaksacji i nawet nie zorientujesz się, kiedy zatopisz się w błogim śnie.

    Masowanie nadgarstka
    Masowanie nadgarstka© Freepik | alexeyzhilkin

    Amerykańska metoda dla żołnierzy na zasypianie

    Metoda szybkiego zasypiania w kilka minut to wynalazek z czasów II wojny światowej, gdy poszukiwano metody, aby żołnierze mogli zasnąć w dowolnych warunkach, aby regenerować siły. Wtedy to zaprojektowano poniższą technikę, która okazuje się nadzwyczajnie efektywna, ale wymaga systematycznego treningu. Mówi się, że potrzebne jest około sześciu tygodni, aby ją perfekcyjnie opanować.

    Co zrobić, aby zasnąć w kilka minut? Zacznij od położenia się płasko na plecach i spokojnego oddychania. Następnie zrelaksuj wszystkie mięśnie twarzy i gdy poczujesz ulgę w tym obszarze, zastosuj to samo do klatki piersiowej, bioder i nóg. Każdej części ciała poświęć około 10 sekund i przechodź dalej, kiedy odczujesz ustępowanie napięcia. Następnie skoncentruj się na prostym obrazie, na przykład na jeziorze nocą, po którym w spokoju dryfuje łódź. Ciało jest wtedy w stanie odpoczynku, a umysł nie jest zatrząsany przez wir myśli. Dzięki temu szybko odpłyniesz do krainy snu.

    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.