Od czterech lat nie ogrzewa mieszkania. Powód? Ma lepszy patent

    Rosnące koszty energii i ogrzewania budzą coraz większe zaniepokojenie wśród ludzi, którzy próbują znaleźć sposoby na zmniejszenie swoich rachunków. Pewna użytkowniczka TikToka z Wielkiej Brytanii, Klaire De Lys, przez ostatnie cztery lata mieszkała w apartamencie bez dostępu do ogrzewania. W serii filmów na tej platformie podzieliła się swoim doświadczeniem oraz poradami, jak można się ogrzać bez ponoszenia dużej ingerencji w domowy budżet.
    Klaire nie ogrzewała mieszkania przez cztery lata
    Klaire nie ogrzewała mieszkania przez cztery lata
    Źródło zdjęć: © TikTok | TikTok

    28.03.2024 10:13

    Klaire w swoim nagraniu mówi, że jednym z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie ciepła w nocy, bez włączania ogrzewania, jest użycie butelki wypełnionej gorącą wodą. Przy czym ostrzegła, że nie należy przykładać gorącej butelki bezpośrednio do ciała. Zaleciła owinąć ją najpierw kawałkiem bawełnianej tkaniny.

    Jak ogrzać się w nocy, jeśli jest ci zimno?

    Wyjaśniła, że zimno sprawia, iż ciało wolniej reaguje na dotyk z zewnątrz, ponieważ nerwy są w pewnym stopniu zablokowane, co może prowadzić do oparzeń przy bezpośrednim kontakcie z gorącym przedmiotem.

    Dodatkowo zauważyła, że wybierając kołdrę większą niż wymiary łóżka, można lepiej się w niej otulić i zatrzymać ciepło. Sugerowała zakup kołdry pasującej na podwójne łóżko do użytku w pojedynczym, oraz używanie wełnianego koca, który jest świetnym izolatorem.

    Porady Klaire spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród internautów, którzy chętnie dzielili się w komentarzach swoimi metodami na ogrzewanie się w chłodne dni.

    Internauci dzielili się różnorodnymi sposobami utrzymania ciepła, od podwójnego okrywania się kocami o różnym stopniu miękkości, przez otulanie się śpiworem aż po kołdrę, po konfekcjonowanie własnych, ciepłych koców z używanych materiałów, jak dżins czy polar.

    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.