Nie sok z cytryny i nie ocet. Bez zbędnego odoru wymyjesz całą łazienkę

    Łazienka należy do tych miejsc w domu, gdzie sprzątanie trwa najdłużej, ponieważ wymaga perfekcyjnej czystości. Najwięcej problemów potrafi sprawić kabina prysznicowa z osadzonym na niej kamieniem. Szukasz sposobu na poradzenie sobie z tym? Oto nasza rada.

    Kobieta myje kabinę prysznicową
    Kobieta myje kabinę prysznicową
    Źródło zdjęć: © Getty Images | Nadiia Borodai

    Podczas brania prysznica, na ściankach kabiny prysznicowej osadza się twarda woda oraz pozostałości mydła. To powoduje, że w niedługim czasie pojawiają się na niej nieładne plamy, których nie można zmyć za pomocą zwykłej gąbki. Przez wysoką wilgotność powietrza, pleśń ma szansę rozrosnąć się w szczelinach, co stwarza ryzyko dla zdrowia osób mieszkańcach.

    Marzysz o przywróceniu kabinie dawnej świeżości? Wykorzystaj sprawdzony sposób, dzięki któremu pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń, włącznie z pleśnią. I uwaga, nie chodzi tutaj o ocet ani sok z cytryny.

    Jak pozbyć się pleśni?

    Łazienka jest miejscem, gdzie panuje duży poziom wilgoci, co jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii oraz pleśni, która szczególnie upodobała sobie zakamarki kabiny. Jeżeli zobaczysz, że na fugach pojawiają się niemile widziane żółte albo szaro-zielone plamy, a w łazience czuć charakterystyczną woń wilgoci, oznacza to, że pojawiła się tam pleśń.

    Obecność nawet niewielkiej ilości pleśni w pomieszczeniu może prowadzić do wielu niekorzystnych konsekwencji dla zdrowia. Katar, zapalenie zatok, bóle głowy czy alergie skórne to tylko niektóre z potencjalnych problemów. Dlatego tak istotne jest, by regularnie kontrolować stan kabiny prysznicowej. Zastanawiasz się nad sposobem pozbycia się pleśni? Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwsza metoda zakłada użycie wody utlenionej. Wystarczy, że połączysz ją z małą ilością sody oczyszczonej i uzyskaną w ten sposób masę wetrzesz w obszary zaatakowane przez pleśń. Odczekaj godzinę, a następnie zetrzyj powstałą pastę przy użyciu gąbki. Po pleśni nie powinno już być śladu.

    Drugi sposób zakłada wykorzystanie octu. Ocet jest znany ze swoich właściwości dezynfekujących, polerujących i bielących. Nasze babcie używały go do mycia okien, jak i do czyszczenia kabin prysznicowych, ponieważ doskonale radzi sobie także z kamieniem. Jak poprzednio, wystarczy nanosić ocet na powierzchnię, rozprowadzić oraz na koniec spłukać wodą. Jednak ta metoda ma pewien minus. Intensywny zapach octu może utrzymywać się przez długi czas. Na szczęście, istnieje alternatywa. Jeśli posiadasz zmywarkę, to niezbędny produkt znajdziesz w domu.

    Zalej wodą i przetrzyj kabinę. Będzie jak nowa

    Jeśli pragniesz odzyskać dawny blask kabiny prysznicowej i jednocześnie wyeliminować z niej bakterie, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Wszystko, czego potrzebujesz to — tabletki do zmywarki. Tabletki te zawierają silne substancje czyszczące i polerujące, które łatwo uporają się z wszelkimi zabrudzeniami. Wystarczy, że rozpuścisz tabletkę w małej ilości gorącej wody, a następnie zamoczoną w roztworze gąbką przetrzyj kabinę. Zostaw na 10 minut, po czym spłucz wodą i wypoleruj szyby do sucha. Będzie wyglądać jak nowa.

    kamieńsprzątaniekabina prysznicowa
    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.