Do czego służy lustro w windzie? Nie każdy o tym wie

    Na co dzień otaczają nas różne rzeczy, których zastosowanie często nam umyka. Wśród nich znajduje się lustro w windzie, które odgrywa wiele nieznanych ról. Część z nich może nas naprawdę zaskoczyć.

    Dlaczego w windzie jest lustro?
    Dlaczego w windzie jest lustro?
    Źródło zdjęć: © Pixabay

    Pierwsze lustra w windach zainstalowano w nowojorskich biurowcach. Ten pomysł narodził się jako odpowiedź na skargi użytkowników na monotonię doświadczaną podczas jazdy. Okazało się, że lustro w windzie umożliwia skupienie na sobie, a także dyskretną obserwację pozostałych pasażerów, co sprawia, że przejazd jest mniej męczący. Pamiętajmy, że kiedyś windy poruszały się znacznie wolniej niż dzisiaj.

    Obecnie lustra montowane są w windach z powodów bezpieczeństwa. Dzięki nim mamy możliwość lepszego obserwowania innych pasażerów, którzy mogą mieć złe intencje, na przykład chcieć nas okraść.

    Do tego, zauważono, że obecność lustra ogranicza akty wandalizmu w windach. Jako, że, według psychologów, większość osób nie lubi na siebie patrzeć, kiedy dokonuje zniszczeń czy innych wykroczeń.

    Lustra w windach są również pomocne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z powodu ograniczonej przestrzeni w windzie, osoby na wózkach często muszą się do niej cofnąć. Lustra przekazują większy zasięg widzenia, ułatwiając manewrowanie.

    Dodatkowo, lustra w windzie mogą w pewien sposób pomagać osobom cierpiącym na klaustrofobię. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze, co może zmniejszyć dyskomfort podczas jazdy.

    Lustro w windzie spełnia też zwykłą, użytkową funkcję. Na przykład, gdy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną lub spotkanie biznesowe, możemy ostatni raz sprawdzić swój wygląd. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie.

    Źródło artykułu:o2pl
    windalustrociekawostki
    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.