Wystarczy, że położysz na kaloryferze. Zniknie drażliwy problem

    Zmysł węchu ma ogromną rolę w naszym życiu, ponieważ ma wpływ na nasze emocje i dobre samopoczucie. Dlatego ciągle szukamy skutecznych metod, by w naszych mieszkaniach panował świeży i przyjemny zapach, unikając niechcianych, nieświeżych woni. Często decydujemy się na zakup świeczek, kadzidełek lub odświeżaczy powietrza, które mają za zadanie wnosić do naszych pomieszczeń miłe aromaty. Jednakże produkty te mają jedną, znaczną wadę – zawierają sztuczne składniki zapachowe.

    Cytryna pomoże rozwiązać problem
    Cytryna pomoże rozwiązać problem
    Źródło zdjęć: © Genialne

    Aromaterapia jest gałęzią medycyny niekonwencjonalnej, która opiera się na przekonaniu, że zapachy mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to praktyka znana już od czasów antycznych. Naukowcy zdecydowali się przyjrzeć bliżej tej dziedzinie i odkryli, że aromaterapia posiada znaczne możliwości terapeutyczne.

    W aromaterapii stosuje się wyłącznie naturalne esencje zapachowe, głównie w formie olejków eterycznych lub destylatów roślinnych. Każdy zapach ma zdolność wywoływania różnorodnych reakcji emocjonalnych – od pobudzenia i pożądania, aż po relaksację. Warto więc przybliżyć się do tej dziedziny i zacząć stosować ją w swoim życiu codziennym. Najłatwiejszym sposobem jest stworzenie domowego odświeżacza powietrza, który naturalnym aromatem wypełni Twój dom. Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić.

    Domowy odświeżacz powietrza - prosty i tani sposób na aromaterapię

    Olejki eteryczne, będące źródłem tych zapachów, pozyskiwane są z różnych części roślin, zarówno świeżych, jak i suszonych, co sprawia, że ich aromat jest naturalny i przyjemny dla ludzkiego zmysłu węchu. Cena buteleczki olejku eterycznego zależy od rodzaju rośliny, z której został wyekstrahowany, przy czym olejek lawendowy należy do najbardziej przystępnych cenowo, a olejek z róży damasceńskiej jest jednym z najdroższych, gdzie 5 ml może kosztować nawet 1800 złotych.

    Jeżeli marzysz o tym, by Twój dom pachniał pięknie i naturalnie, zainwestuj w wysokiej jakości olejek eteryczny lub przygotuj własny odświeżacz powietrza, który nie nadszarpnie Twojego budżetu. Wystarczą Ci tylko dwa składniki – skórka z cytryny i woreczek śniadaniowy. Skórkę należy zetrzeć na drobnej tarce i umieścić w woreczku. Im więcej skórki się tam znajdzie, tym intensywniejszy będzie zapach. Następnie woreczek należy zamknąć i położyć na kaloryferze. Już po kilkunastu minutach mieszkanie zostanie wypełnione przyjemnym, cytrusowym aromatem.

    Ekologiczny sposób na neutralizację niechcianych zapachów

    Znajdzie on zastosowanie również w łazience, miejscu często dotkniętym przez nieprzyjemne wonie. Przyczyną tych zapachów są bakterie gromadzące się na powierzchniach takich jak kafelki, ręczniki czy armatura. Aby się ich pozbyć, po dokładnym sprzątaniu łazienki przygotuj domowy neutralizator zapachów.

    Do wykonania tego preparatu potrzebna będzie butelka z atomizerem, dwie łyżki wody, trzy łyżki płynu do płukania tkanin oraz łyżka sody oczyszczonej. Wszystkie składniki umieścić w butelce i dokładnie wymieszać. Taki domowy spray jest gotowy do użycia od zaraz. Soda oczyszczona doskonale absorbuje nieprzyjemne aromaty, a płyn do płukania nadaje przestrzeni przyjemny zapach.

    Źródło artykułu:Genialne.pl
    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.