Skradzione Ferrari odnalezione po 28 latach. Wydało się podczas kontroli

    Prawda wyszła na jaw podczas inspekcji przeprowadzonej przez producenta na zlecenie potencjalnego klienta.

    Skradzione Ferrari 512M
    Skradzione Ferrari 512M
    Źródło zdjęć: © Metropolitan Police

    05.03.2024 11:31

    Zalogowani mogą więcej

    Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

    Wyścig o Grand Prix San Marino, który odbył się na torze Imola w 1995 roku, na pewno wywołuje mieszane uczucia u Gerharda Bergera. Austriacki kierowca, członek zespołu Ferrari, zajmując trzecie miejsce, stanął na podium.

    W tym samym okresie zorganizowana grupa złodziei ukradła dwa ferrari z parkingu hotelowego; jedno, model 355, należało do Jeana Alesiego, a drugie, 512M, było w posiadaniu Gerharda Bergera.

    Wkrótce po tym zdarzeniu ślad obu pojazdów zniknął i z czasem incydent ten został zapomniany. Jednak po 28 latach Ferrari 512M Bergera niespodziewanie odnaleziono w Londynie. Prawda ujrzała światło dzienne podczas kontroli wykonanej przez Ferrari na życzenie klienta z USA, który był zainteresowany zakupem.

    Odkryto, że pojazd wkrótce po kradzieży w 1995 roku został przeszmuglowany do Japonii, a pod koniec 2023 roku trafił do Wielkiej Brytanii.

    "Współpracowaliśmy z wieloma partnerami, w tym z Narodową Agencją Kryminalną, a także Ferrari i międzynarodowymi dealerami samochodów. Współpraca odegrała kluczową rolę w zrozumieniu przeszłości pojazdu" – oświadczył główny śledczy Mike Pilbeam w komunikacie Metropolitan Police.

    Śledztwo nadal jest prowadzone. Na chwilę obecną nie dokonano aresztowań. Jeszcze nie jest jasne, co stanie się z samochodem. Trzymamy jednak kciuki, aby wrócił do swojego legalnego właściciela, dodając uroku jego wyścigowej emeryturze.

    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.