Kładka w Warszawie niczym zachodni deptak? Niektórzy próbują robić tu biznes

    Warszawska kładka dla pieszych i rowerzystów szybko zdobyła ogromną popularność. Nie ma co się dziwić, że zaczęły się tam pojawiać pierwsze biznesowe inicjatywy. W szczególności w niedzielę przy punkcie sprzedaży lodów tworzyły się długie kolejki. Ich ceny? Niemalże identyczne jak w krajach zachodnich.

    Kładka w Warszawie bije rekordy popularności
    Kładka w Warszawie bije rekordy popularności
    Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

    Sytuowana między Powiślem a Pragą kładka, otwarta 28 marca, stała się najnowszym punktem zainteresowania w stolicy. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia po inauguracji przyciągnęła blisko 200 tys. zwiedzających, ale ta liczba może jeszcze wzrosnąć.

    Ogromna liczba ludzi była widoczna zwłaszcza w niedzielę, kiedy to reporter serwisu Wirtualnej Polski zaobserwował tłumy na kładce. Przyjemna atmosfera oraz słoneczna aura zmotywowały warszawiaków (i nie tylko) do przechadzek po nowym obiekcie i odwiedzin okolic Pragi - Północ czy bulwarów wiślanych.

    Kontynuacja artykułu znajduje się poniżej materiału wideo.

    "Paragony grozy" na kładce w Warszawie

    Nie dziwi fakt, że kładka przyciąga ludzi próbujących znaleźć tutaj źródło zarobku. W trakcie spaceru reporter Wirtualnej Polski natknął się na osobę, która grała muzykę i zbierała datki do futerału, a obok niej stała kartka z numerem do wpłat BLIK. Kilka kroków dalej, napotkał na pierwsze stoisko z lodami. Pomimo ograniczonej liczby smaków, kolejka chętnych do kupna była dość długa. Cena jednej gałki lodów wynosiła 8 złotych, co można przeliczyć na prawie 2 euro. Cena jednak nie zniechęcała klientów, chociaż w przypadku rodziny wydatek na same lody mógł być pokaźny.

    Nowo powstały most ma długość 452 metrów, a koszt jego budowy zamknął się w kwocie 154 mln zł.

    Zobacz także:

    Źródło artykułu:WP Wiadomości
    kładka dla pieszychmostkładka
    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.