Do prania dodaj jedną przyprawę. Stare ubrania zaczną błyszczeć jak nowe

    Sól jest jednym z najdawniejszych dodatków wykorzystywanych w domostwach. Nasze babcie używały jej nie tylko do celów kulinarnych, lecz również w celach higienicznych. Jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i efektywnych środków naturalnego usuwania plam. Jak zatem skutecznie usunąć plamy przy pomocy soli?

    Kobieca ręka nalewa płynu do płukania do szufladki w pralce
    Kobieca ręka nalewa płynu do płukania do szufladki w pralce
    Źródło zdjęć: © Genialne

    Sól uznawana jest za jedną z najstarszych przypraw, znanych ludzkości. Najwcześniejsze wzmianki o soli odnaleźć można w dokumentach starożytnego Egiptu, pochodzących z III wieku p.n.e., gdzie była ceniona za swój potencjał oczyszczający i przedłużający świeżość produktów.

    Obecność soli w domowych spiżarniach to standard. Nie tylko wzbogaca smak większości dań. Nasze babcie wykorzystywały ją również w toalecie, gdzie służyła jako skuteczny środek do usuwania plam. Jak można zastosować sól do oczyszczania tkanin? Sprawdź prostą technikę.

    Kontynuacja artykułu znajduje się poniżej wideo

    Sól - jeden z najskuteczniejszych odplamiaczy

    Bez soli trudno wyobrazić sobie codzienne gotowanie. Jest ona kluczowym składnikiem, dodawanym do wielu potraw. Nawet niewielka ilość potrafi zdecydowanie przekształcić smak przygotowywanej potrawy, w tym także słodkości czy wypieki. Sól wzmacnia walory smakowe czekolady oraz karmelu. Czy wiesz, że można ją również wykorzystać podczas prania? Rozpuszczona w wodzie nie tylko zmiękcza tkaniny, ale również pomaga eliminować plamy z nich.

    Wykorzystanie soli do czyszczenia prania jest proste. Aby usunąć trudną plamę, np. z wina, kawy czy herbaty, posyp ją solą i delikatnie wetrzyj w materiał za pomocą wilgotnej szczotki lub gąbki. Zaczekaj kwadrans i następnie wypróbuj materiał ręcznie. Nie powinno być żadnych śladów zabrudzenia.

    Planujesz odświeżyć białe tkaniny? Wsyp dwie łyżeczki soli bezpośrednio do dozownika proszku. Sól nie tylko sprawi, że tkanina stanie się bielsza, ale także usunie nieprzyjemne zapachy. Ten trik świetnie sprawdzi się podczas prania zasłonek lub białych skarpet. Po takim zabiegu będą one miękkie jak puch oraz będą miały niebiańską biel.

    Dodaj dwie łyżki do prania. Pościel będzie miękka jak w hotelu

    Cóż może być bardziej satysfakcjonujące, niż położenie się na czystej, białej jak śnieg i przyjemnej w dotyku pościeli? Aby cieszyć się aksamitną pościelą, nie potrzebujesz używać krochmalu lub płynu zmiękczającego. Wystarczy, że do dozownika na płyn dodać będziesz dwie łyżki soli, a materiał po praniu będzie wyjątkowo miękki. Można również dodać dwie łyżki sody, co jeszcze bardziej wybieli pościel i wzmocni efekt miękkości. Jak widać, nie ma konieczności inwestowania w drogą chemię gospodarczą. Większość niezbędnych środków prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Dzięki tym metodom zaoszczędzisz niemałe sumy pieniędzy, a także zatroszczysz się o swoje zdrowie.

    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.