Bocianie love story z Mikołowa. Ta historia chwyta za serce

    Fascynujące opowieści ze świata zwierząt wciąż budzą naszą ciekawość, a historia tej pary bocianów z Mikołowa jest tego doskonałym dowodem. Nasze dzikie bratnie dusze często uczą nas wiele, szczególnie w kwestiach uczuć, demonstrując, że miłość w ich świecie może być silniejsza niż w ludzkim. Losy bocianiej pary z Mikołowa bez wątpienia mogą wzruszyć do łez.

    Czy te bociany będą żyć długo i szczęśliwie?
    Czy te bociany będą żyć długo i szczęśliwie?
    Źródło zdjęć: © Pixabay | 165106

    07.04.2024 12:13

    Bociany, tradycyjnie kojarzone z nadejściem wiosny, w przypadku tej pary z regionu Śląska, mogą również odegrać rolę symbolu miłości. Ich historia, opisana przez portal zielona.interia.pl, jest niczym scenariusz, którego autorem jest samo życie. Zaskoczyła nawet pracowników Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Czy możliwe jest, że bociany będą nie tylko długo żyły, ale również szczęśliwe, zostawiając w cieniu słynne z uczuć do siebie gołębie?

    Bociany spędzają ze sobą całe życie?

    Wedle ekspertów bociany to ptaki monogamiczne, jednak zwykle ich związki trwają jedynie przez kilka sezonów i opierają się na wspólnym gnieździe. W przypadku zakochanych ptaków z Mikołowa sytuacja ma się zupełnie inaczej. Ich połączenie wytrzymało próbę czasu, nawet pomimo poważnej kontuzji, jakiej doznała samica. Każdego roku odlatują na zimę, by na wiosnę wrócić, jednak ta para stanowi wyjątek, przedstawiając prawdziwą opowieść o miłości, gdzie kluczowym elementem jest poświęcenie.

    Z doniesień portalu zielona.interia.pl wynika, że samica bociana miała poważny wypadek, jednak dzięki zaangażowaniu zespołu Leśnego Pogotowia, udało się ją uratować. Jej kondycja jest jednak daleka od idealnej. Kontuzja skrzydła uniemożliwia jej odlot w cieplejsze regiony. Z kolei jej partner, bocian samiec, zdecydował się dołączyć i razem z okaleczoną partnerką założyli gniazdo, co stanowiło nie lada niespodziankę i powód do radości.

    Zgodnie z informacjami podanymi przez portal zielona.interia.pl, specjaliści zastanawiają się, czy decyzja samca była podyktowana głębokim uczuciem, czy też czystą wygodą. Te inteligentne ptaki zdają sobie sprawę z ograniczeń fizycznych samicy, co nie stanowiło bariery do tego, by pozostać razem. Decyzja samca jest uznawana za romantyczną, bowiem miał możliwość wyruszenia w ciepłe kraje, lecz postanowił inaczej. Z ich bocianiej relacji można wysnuć istotne wnioski, gdyż w ich gnieździe zauważono jaja.

    Jak długo żyją bociany?

    Długość tych ptaków szacowana jest na 30 lat, co jest imponującym wynikiem. Statystyki wskazują, że w pierwszym roku życia ginie aż 70% młodych bocianów, a sama para może mieć tylko do 5 lęgów, z których maksymalnie wykluwa się 15 młodych. W bieżącym roku przekonamy się, ile par bocianów żyje w Polsce, gdyż ostatnie szacunki z 2014 roku wskazywały na jedynie 46 tysięcy par.

    Źródło: zielona.interia.pl
    Wybrane dla Ciebie
    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.