×

Pracownicy są zmuszeni do pracy w pozycji klęczącej. Dyrekcja zabrała im krzesła

W Polskich Zakładach Lotniczych w Świdniku pracownicy nie mają odpowiednich warunków do pracy, a wszystko przez to, że zabrano im krzesła, ponieważ… nie spodobały się one szefostwu. W zamian jednak nie dali ludziom nowych.

O tym, co dzieje się w placówce, poinformował na swoim profilu na Facebooku, Związek Zawodowy Inżynierów i Techników PZL-Świdnik

Ewidentnie na opublikowanym przez nich zdjęciu widać ludzi, którzy klęczą przy taśmie. Piotr Sadowski, przedstawiciel ZZIT PZL-Świdnik w rozmowie z serwisem spottedlublin.pl, powiedział:

Wczoraj po otrzymaniu od jednego z Włochów zdjęcia z pytaniem „co to za modły są uprawiane w czasie pracy” próbowaliśmy temat wyjaśnić. Dzisiaj okazało się, że (…) podjęli decyzję o zabraniu krzeseł pracownikom, które im się nie podobały, a nowe nie zostały jeszcze kupione W związku z tym, aby pracownicy mogli pracować, zostali zmuszeni do klęczenia, ponieważ stoły mają określoną wysokość, a praca na stojąco nie jest wygodna.

Bardzo szybko pojawiło się oświadczenie PZL-Świdnik, w którym czytamy, że liczy się dobro pracowników

W trosce o zachowywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy, a także z myślą o zapewnianiu najwyższej jakości produktów PZL-Świdnik, dokonano zmian w organizacji pracy w obszarze produkcji. Podobnie jak ma to miejsce w najlepszych zakładach produkcyjnych na całym świecie (USA, Europa Zachodnia) określone zadania  powinny być  wykonywane w pozycji stojącej. Pragniemy uspokoić, że pracodawca ma świadomość konieczności zweryfikowania i dostosowania tego typu stanowisk pracy do indywidualnych cech i potrzeb pracowników (np. wzrost), do czego się zobowiązujemy.

Jednocześnie oświadczamy, że PZL-Świdnik dokłada wszelkich starań, aby wszyscy pracownicy traktowani byli z należnym im szacunkiem, a realizowana przez nich praca wykonywana była z poszanowaniem najwyższych standardów  etycznych i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zaprzeczamy też wszelkim insynuacjom, jakoby polityki i dyrektywy obowiązujące w spółce nakazywały pracownikom wykonywanie zadań w pozycji klęczącej lub w jakichkolwiek innych uwłaczających godności ludzkiej warunkach.

… ale jednak i tak ludzie pracują w pozycji klęczącej

Może Cię zainteresować