×

Nawałka w czasie meczu z Japonią każe Kamilowi Grosickiemu położyć się i udawać kontuzję

„Mecz o honor”, który wygraliśmy z Japonią 1:0 to już historia. Przypomnijmy, że Polska walczyła o to, aby przynajmniej odrobinę osłodzić gorycz porażki w dwóch poprzednich meczach. Japonia natomiast wciąż miała szanse na wyjście z grupy i ostatecznie dopięła swego. Spotkaniu od samego początku do samego końca towarzyszyło więc mnóstwo emocji – tych bardziej i mniej przyjemnych. Do tych drugich bez dwóch zdań możemy zaliczyć końcówkę meczu. Przypomnijmy sobie jeszcze raz, jak to wyglądało…

Kuriozalne zakończenie meczu

Kiedy kilka minut przed zakończeniem spotkania Japończycy uświadomili sobie, że taki wynik jest dla nich satysfakcjonujący, nie mogą pozwolić sobie na stratę kolejnego gola, a tym samym dostać kolejnej żółtej kartki, podawali piłkę między sobą i robili wszystko, aby jej nie stracić. Wynik 1:0 satysfakcjonował również ekipę Adama Nawałki, która nie robiła dosłownie nic, aby odebrać futbolówkę przeciwnikowi. Wtedy nasz selekcjoner postanowił zacząć działać. Zdecydował, że wpuści na boisko Kubę Błaszczykowskiego. Takiej możliwości przez długi czas niestety nie miał, bo… piłka nie opuszczała boiska! Wtedy postanowił „spowodować kontuzję u Kamila Grosickiego”, aby sędzia przerwał spotkanie.

Wróćmy do tego momentu raz jeszcze. Z pewnością nie tak to sobie wyobrażaliśmy.